Konut Projeleri Avantajları Nelerdir?

Konut projeleri nedir?

Konut projeleri günümüzde kentsel dönüşüm ile yapılan yeni yapılardır. Bu yapılar bina, apartman, site veya rezidans olarak yapılmaktadır. Konut projeleri eski binaların yıkılıp yeni binaların yapılmasıyla yapılabileceği gibi boş bir arsaya yeni bir projenin yapılmasıyla da yapılabilir. İnşaat sektörünün giderek gelişmesi konut projelerine olan talepte bir hayli artmıştır. İnşaat alanında yapılan bu konutlar gün geçtikçe artmakta ve şehirlerin görünümü de güzelleşmektedir.

 Konut projelerinin sağladığı avantajlar nelerdir?

İstanbul konut projeleri genelde site ve rezidans olarak yapılmaktadır. Siteler çok katlı binaların ve içerisinde asansör, etkinlik alanlarının dışarısında otoparkın ve oyun alanı ile bahçelerin olduğu yapılardır. Rezidans ise genelde ofislerin ve dükkanların olduğu sitelere göre daha çok katlı olan otel tarzı dairelerin olduğu yapılardır. Rezidanslar genelde yapıldığı alanda bir tane yapılırken, siteler 3-4 tane sitenin aynı alanda yapılmasıyla da oluşabilir. Site ve rezidansın yanında konut projeleri tek bir apartman olarak ta yapılabilir. Konut projeleri birçok avantajlar sunar. Öncelikle bu projelerdeki yapı daha konforlu ve güvenlidir. Konut projeleri genelde ana yollara ve çeşitli hizmet yerlerine yakın yapılır. Bu açıdan konut projelerinde bir yerden bir yere ulaşım daha kolaydır. Birçok konut projesi güvenlikli yapılar olarak yapıldığından güvenlik daha ön plandadır. Konut projeleri daire veya dükkan alımlarında da sizlere fiyat açısından daha kolaylık sağlar. Ödeme planlarında sizlere göre düzenlemeler yaparlar. Ve çeşitli fiyat avantajları sunarlar.

 Konut projelerinden daire alınırken nelere dikkat edilmelidir?

Konut projelerinden daire veya dükkan alırken projenin yapıldığı çevreye bakmak gerekir. Projenin yapıldığı alanın toplu ulaşım araçlarına ve hastane okul pazar gibi yerlere yakınlığına bakmak gerekir. Konut projesinin güvenliğinin olup olmaması da önemlidir. Özel güvenlik personelinin olduğu site ve rezidanslar daha güvenlidir. 7 gün 24 saat boyunca korunur. Konut projeleri inşaat halinde iken yani daha bitmeden tercih edilirse fiyat açısından çok daha uygun bir fiyata alınabilir. Konut projelerinde ödeme planlarına dikkat edilmeli. Peşinat ve vade sayısına bakılarak uygun faiz seçenekleri sunan konut projeleri tercih edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir